Przewóz osób niepełnosprawnych / czarter aut / wynajem samochodów

Ozonator wody – co to takiego?

Niezbędny do życia tlen zbudowany jest z dwóch atomów. Jego alotropowa odmiana, ozon, ma ich trzy. Z tlenem ma wspólną cechę: jest gazem. Od tlenu różni się między innymi większym ciężarem i zapachem. Tlen jest niewyczuwalny w przeciwieństwie do ozonu. W wodzie rozpuszcza się bardzo szybko, szybciej niż tlen. Wśród znanych nam środków dezynfekujących, ozon jest najsilniejszy, jest bardziej skuteczny nawet od silnie działającego chloru. Działanie dezynfekujące ozon zawdzięcza temu, że wchodząc w reakcje chemiczne z zanieczyszczeniami znajdującymi się nie tylko w powietrzu powoduje ich utlenianie się, czyli ich rozpad. Ozon pojawia się naturalnie w atmosferze na skutek wyładowań atmosferycznych, które mają miejsce podczas burzy. Można go otrzymać także sztucznie korzystając z urządzeń zwanych generatorami ozonu.

Do czego może nam posłużyć ozon z ozonatora?

Przede wszystkim korzystają z ozonatora możemy pozbyć się z mieszkania, domu, biura, samochodu przykrych zapachów: dymu papierosowego, zapachów wydzielanych przez zwierzęta, spalenizny, moczu. Przenośne ozonatory można wykorzystać także do ozonowania oliwy z oliwek. Proces ozonowania oliwy trwa około czterech godzin. Ozonowana oliwa rewitalizuje skórę, pomaga w leczeniu atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, owrzodzeń i trudno gojących się ran. Można ją wykorzystywać w profilaktyce odleżyn. Ozonowana oliwa to także świetny kosmetyk nawilżający skórę.

Ozonowanie wody - korzyści

Ozonator można wykorzystać także do ozonowania wody. To najlepszy sposób, ab pozbyć się z niej zanieczyszczeń praktycznie w stu procentach. Kupując ozonator wody nie będziemy już potrzebować filtrów do wody. Zwykła kranówka poddana procesowi ozonowania będzie pozbawiona wszelkich szkodliwych substancji. Picie takiej ozonowanej wody przyczyni się do poprawy odporności naszego organizmu i usprawni krążenie krwi. Ozonowaną wodę możemy wykorzystać również do leczniczych kąpieli, które przyspieszają leczenie zmian skórnych. Pijąc ozonowaną wodę usuniemy z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii oraz szkodliwe substancje, które trafiają do naszego organizmu wraz z pożywieniem. Właściwości antybakteryjne ozonu przechodzą w trakcie ozonowania do wody. Pozbawiona szkodliwych substancji woda może nam służyć do mycia owoców, warzyw i mięsa. Warzywa, owoce i mięso zanurzone w ozonowanej wodzie na piętnaście minut zyskują także na walorach smakowych. Wodą ozonowaną możemy odkażać muszlę sedesową, używać jej do mycia sztućców i innych kuchennych akcesoriów. Usuniemy nią także przykre zapachy kuchenne: zapach smażonych ryb, cebuli. Możemy nią myć również butelki i smoczki dla niemowląt.

Zastosowanie ozonowanej wody jest znacznie szersze. Zalety ozonu dostrzeżono już kilka lat temu. Obecnie jest mnóstwo dziedzin naszego życia, w których ozon ma zastosowanie. Staje się środkiem niezastąpionym do sterylizacji wody, usuwania przykrych zapachów, utleniania toksyn. Stosując ozonatory powietrza, ozonując wodę każdy z nas ma szansę żyć zdrowiej.

Na podstawie: http://www.koronaozon.pl/generatory-ozonu/